plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

II Grand Prix Województwa w tenisie stołowym

Email Drukuj

13 listopada w grajewskiej hali sportowej MOSiR rozegrano drugi z cyklu Grand Prix wojewódzki klasyfikacyjny turniej tenisa stołowego w kategorii juniorów i młodzików. Kolneński Ośrodek Sportu i Rekreacji w stawce ok. 80 zawodniczek i zawodników reprezentowali młodzicy Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski. W kategorii młodziczek G. Mroczkowska powtórzyła swój wynik z pierwszego, wrześniowego startu i wywalczyła 5 miejsce w gronie 15 młodziczek. Prusinowski Aleks po dwumiesięcznej przerwie w treningach spowodowanej kontuzją przedramienia zajął miejsce w przedziale 7-8 na 24 startujących młodzików, a w występie w kategorii juniorów stoczył wyrównany pojedynek z czołowym i doświadczonym juniorem województwa M. Bronakowskim.

 

 

 

Udane starty tenisistów KOKiS na inaugurację sezonu

Email Drukuj

Tenisiści stołowi województwa podlaskiego turniejem w Starym Folwarku i w Białymstoku rozpoczęli nowy sezon w rozgrywkach indywidualnych 2022/2023. 10 września Gabrysia Mroczkowska i Aleks Prusinowski wystąpili w Ponadregionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Starym Folwarku i wśród startujących zawodników z Litwy oraz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego Aleks Prusinowski w kategorii młodzików w grze finałowej turnieju po wyrównanej grze wywalczył miejsce II, a jego klubowa koleżanka Gabrysia Mroczkowska była V. 11 września w Białymstoku rozegrane zostały pierwsze turnieje klasyfikacyjne Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach żaków, młodzików i juniorów. Kolneńscy zawodnicy wywalczyli w kategorii młodzików piąte miejsca i swoją coraz lepszą grą udowadniają, że mogą zwyciężać z najlepszymi zawodnikami białostockich klubów. Aleks Prusinowski w półfinale po wyrównanej grze 1-3 przegrał ze zwycięzcą, a Gabrysia Mroczkowska również w półfinale w tym samym stosunku przegrała z II zawodniczką turnieju.

Więcej…
 

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych w piłkę nożną

Email Drukuj

Galeria Foto.

Po trzech dniach zmagań 18-20 lipca br. zakończył się turniej piłkarski drużyn osiedlowych organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zagrało 11 drużyn ( 3 szkoła średnia i 8 klasy V-VIII ) tj. ponad 100 zawodników. Była rówież liczna rzesza kibiców, która aktywnie spędziła czas zagrzewając drużyny do walki. Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem walcząc do ostatnich sekund w każdym meczu. Na pochwalę zasługuje postawa drużyn z kategorii młodszych piłkarzy, którzy zezwolili uzupełnić drużynę przeciwnika nowymi graczami po wypadnięciu kontuzjowanych zawodników by gra przebiegła bez walkowerów. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Dworusów , drugie miejsce zajęły Diabły a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SGM Team,królem strzelców został Tomasz Filipkowski strzelając 12 bramek ( aż 6 w jednym meczu). W grupie szkół średnich po rozegraniu rewanżów zwyciężyła drużyna Awaria , drudzy byli zawodnicy z Martes Sport a trzecie miejsce przypadło Ptakoogonom , Jakub Ruchała strzelając 6 bramek zdobył tytuł najlepszego strzelca w kategorii szkół średnich. Medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczył zasłużony dla Kolna działacz sportowy, były sędzia piłkarski Bronisław Szymański. Zawody sędziował Sławomir Kowalewski przy wsparciu koleżanek z KOKiS. Organizator dziękuję zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Do zobaczenia na następnych imprezach.

 

 

 

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową 2022

Email Drukuj

Galeria Foto.

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 10 00 na obiektach sportowych KOKiS spotkali się zawodnicy, którym upały są niestraszne, aby zawalczyć jak co roku o Puchar Burmistrza naszego miasta w piłce plażowej. W tym roku zgłosiło się 5 drużyn dwuosobowych z Białegostoku, Łomży, Ełku oraz Olecka (dwie) większość z zawodników grała u nas już kilkukrotnie, a poza tym wszyscy grają w lokalnych rozgrywkach makroregionalnych w okresie lata, więc klimat był bardzo koleżeński. W tym roku nie zagrała żadna drużyna z terenu naszego powiatu, mamy nadzieję że w następnych zawodach to się zmieni. Łącznie zawodnicy rozegrali 10 spotkań w systemie „każdy z każdym” , po rozegraniu kilku meczów dało się zauważyć doskonałą grę zespołu z Olecka (Bartosz Hadana i Dawid Górski), którzy do końca rozgrywek nie stracili żadnego seta i zdecydowanie wygrali Turniej.

Więcej…
 

Kolneńskie Igrzyska Trzecioklasisty

Email Drukuj

Galeria Foto.

Popularyzacja sportu, rozwijanie sprawności ruchowej, wyzwolenie ducha rywalizacji, poznanie kolegów z innej szkoły, współdziałanie w grupie, zabawa oraz zapoznanie się z obiektami sportowymi KOKiS. Takie właśnie cele przyświecały organizatorom Kolneńskich Igrzysk Trzecioklasisty. Z tej przyczyny 10 czerwca na hali KOKiS zmierzyło się sześć dziesięcioosobowych ( 5 dziewcząt+ 5 chłopców) reprezentacji klas III z obu szkół kolneńskich po trzy z każdej. Konkurencje zostały dobrane stosownie do wieku zawodników i każda z drużyn mogła zostać zwycięzcą Igrzysk. Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz miasta Kolna, życząc wszystkim zwycięstwa, stwierdzając, że już wszyscy wygrali bo ruch i sport to samo zdrowie. Po radosnej rozgrzewce prowadzonej przez Panią Irenę, uczestnicy rozpoczęli rywalizację w następujących konkurencjach: bieg slalomem, utrzymywanie równowagi, sprinterskie balony, ringo na celowniku, ćwiczymy celność, a w ramach prezentacji zespoły zademonstrowały piosenkę lub sportowy okrzyk. Po zaciętych bojach, wielkich emocjach i nieostającego dopingu kolegów oraz nauczycieli i kilku obtartych kolanach igrzyska dobiegły do końca. W końcowej klasyfikacji najlepszymi okazali się zawodnicy klasy 3 „C” kolneńskiej Dwójki, tuż za nimi, dla równowagi uplasowała się drużyna z Jedynki. Przy wybuchach różnokolorowych konfetti i okrzykach radości, Puchar od dyr. KOKiS Alicji Szymańskiej dla zwycięskiej drużyny odebrała wychowawczyni Magda Kulczewska-Perzan. Zawody zakończyły się nagrodzeniem złotymi okolicznościowymi medalami, wszystkich startujących, dekoracji dokonali -Alicja Szymańska oraz dyrektor SP 2 Dariusz Łosiewski.

KOKiS, dziękuje wszystkim wychowawcom klas za przygotowanie zawodników do Igrzysk, a jeżeli Wam się podobało, to do Zobaczenia za rok.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17