plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Udane starty tenisistów KOKiS na inaugurację sezonu

Email Drukuj PDF

Tenisiści stołowi województwa podlaskiego turniejem w Starym Folwarku i w Białymstoku rozpoczęli nowy sezon w rozgrywkach indywidualnych 2022/2023. 10 września Gabrysia Mroczkowska i Aleks Prusinowski wystąpili w Ponadregionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Starym Folwarku i wśród startujących zawodników z Litwy oraz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego Aleks Prusinowski w kategorii młodzików w grze finałowej turnieju po wyrównanej grze wywalczył miejsce II, a jego klubowa koleżanka Gabrysia Mroczkowska była V. 11 września w Białymstoku rozegrane zostały pierwsze turnieje klasyfikacyjne Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach żaków, młodzików i juniorów. Kolneńscy zawodnicy wywalczyli w kategorii młodzików piąte miejsca i swoją coraz lepszą grą udowadniają, że mogą zwyciężać z najlepszymi zawodnikami białostockich klubów. Aleks Prusinowski w półfinale po wyrównanej grze 1-3 przegrał ze zwycięzcą, a Gabrysia Mroczkowska również w półfinale w tym samym stosunku przegrała z II zawodniczką turnieju.

Więcej…
 

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych w piłkę nożną

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Po trzech dniach zmagań 18-20 lipca br. zakończył się turniej piłkarski drużyn osiedlowych organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zagrało 11 drużyn ( 3 szkoła średnia i 8 klasy V-VIII ) tj. ponad 100 zawodników. Była rówież liczna rzesza kibiców, która aktywnie spędziła czas zagrzewając drużyny do walki. Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem walcząc do ostatnich sekund w każdym meczu. Na pochwalę zasługuje postawa drużyn z kategorii młodszych piłkarzy, którzy zezwolili uzupełnić drużynę przeciwnika nowymi graczami po wypadnięciu kontuzjowanych zawodników by gra przebiegła bez walkowerów. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Dworusów , drugie miejsce zajęły Diabły a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SGM Team,królem strzelców został Tomasz Filipkowski strzelając 12 bramek ( aż 6 w jednym meczu). W grupie szkół średnich po rozegraniu rewanżów zwyciężyła drużyna Awaria , drudzy byli zawodnicy z Martes Sport a trzecie miejsce przypadło Ptakoogonom , Jakub Ruchała strzelając 6 bramek zdobył tytuł najlepszego strzelca w kategorii szkół średnich. Medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczył zasłużony dla Kolna działacz sportowy, były sędzia piłkarski Bronisław Szymański. Zawody sędziował Sławomir Kowalewski przy wsparciu koleżanek z KOKiS. Organizator dziękuję zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Do zobaczenia na następnych imprezach.

 

 

 

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową 2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 10 00 na obiektach sportowych KOKiS spotkali się zawodnicy, którym upały są niestraszne, aby zawalczyć jak co roku o Puchar Burmistrza naszego miasta w piłce plażowej. W tym roku zgłosiło się 5 drużyn dwuosobowych z Białegostoku, Łomży, Ełku oraz Olecka (dwie) większość z zawodników grała u nas już kilkukrotnie, a poza tym wszyscy grają w lokalnych rozgrywkach makroregionalnych w okresie lata, więc klimat był bardzo koleżeński. W tym roku nie zagrała żadna drużyna z terenu naszego powiatu, mamy nadzieję że w następnych zawodach to się zmieni. Łącznie zawodnicy rozegrali 10 spotkań w systemie „każdy z każdym” , po rozegraniu kilku meczów dało się zauważyć doskonałą grę zespołu z Olecka (Bartosz Hadana i Dawid Górski), którzy do końca rozgrywek nie stracili żadnego seta i zdecydowanie wygrali Turniej.

Więcej…
 

Kolneńskie Igrzyska Trzecioklasisty

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Popularyzacja sportu, rozwijanie sprawności ruchowej, wyzwolenie ducha rywalizacji, poznanie kolegów z innej szkoły, współdziałanie w grupie, zabawa oraz zapoznanie się z obiektami sportowymi KOKiS. Takie właśnie cele przyświecały organizatorom Kolneńskich Igrzysk Trzecioklasisty. Z tej przyczyny 10 czerwca na hali KOKiS zmierzyło się sześć dziesięcioosobowych ( 5 dziewcząt+ 5 chłopców) reprezentacji klas III z obu szkół kolneńskich po trzy z każdej. Konkurencje zostały dobrane stosownie do wieku zawodników i każda z drużyn mogła zostać zwycięzcą Igrzysk. Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz miasta Kolna, życząc wszystkim zwycięstwa, stwierdzając, że już wszyscy wygrali bo ruch i sport to samo zdrowie. Po radosnej rozgrzewce prowadzonej przez Panią Irenę, uczestnicy rozpoczęli rywalizację w następujących konkurencjach: bieg slalomem, utrzymywanie równowagi, sprinterskie balony, ringo na celowniku, ćwiczymy celność, a w ramach prezentacji zespoły zademonstrowały piosenkę lub sportowy okrzyk. Po zaciętych bojach, wielkich emocjach i nieostającego dopingu kolegów oraz nauczycieli i kilku obtartych kolanach igrzyska dobiegły do końca. W końcowej klasyfikacji najlepszymi okazali się zawodnicy klasy 3 „C” kolneńskiej Dwójki, tuż za nimi, dla równowagi uplasowała się drużyna z Jedynki. Przy wybuchach różnokolorowych konfetti i okrzykach radości, Puchar od dyr. KOKiS Alicji Szymańskiej dla zwycięskiej drużyny odebrała wychowawczyni Magda Kulczewska-Perzan. Zawody zakończyły się nagrodzeniem złotymi okolicznościowymi medalami, wszystkich startujących, dekoracji dokonali -Alicja Szymańska oraz dyrektor SP 2 Dariusz Łosiewski.

KOKiS, dziękuje wszystkim wychowawcom klas za przygotowanie zawodników do Igrzysk, a jeżeli Wam się podobało, to do Zobaczenia za rok.

 

Pracowity weekend tenisistów KOKiS

Email Drukuj PDF

Tenisiści stołowi Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu 14 maja w Pisanicy i 15 maja w Białymstoku, sprawdzali swoją formę sportową w kończącym się sezonie 2021/2022. 14 maja o Puchar Gminy Kalinowo w wśród startujących zawodników z Ełku, Gołdapi, Giżycka, Olecka, Olsztyna, Chodorówki i Pisanicy Aleks Prusinowski w kategorii młodzików wywalczył puchar za II miejsce. Zwycięski, stojący na wysokim poziomie mecz sezonu Aleks rozegrał w półfinale, w którym 3-2 pokonał czołowego zawodnika województwa warmińsko- mazurskiego D. Dzikońskiego, zawodnik ten w marcowym turnieju w Kolnie bez straty seta wygrał kategorię klas V-VI. 15 maja w Białymstoku o tytuły Mistrzów WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO walczyli najmłodsi adepci tenisa stołowego. Barwy KOKiS reprezentował debiutujący w turnieju szczebla wojewódzkiego w kategorii skrzatów Janek Szymanowski. Był to bardzo udany start kolneńskiego zawodnika, który zaliczył 3 zwycięstwa i w gronie dwudziestu zawodników z Białegostoku, Łomży, Starego Folwarku, Chodorówki wywalczył 5 miejsce.

 

Zwycięska passa młodzików KOKiS

Email Drukuj PDF

24 kwietnia 2022r. Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski uczestniczyli turnieju tenisa stołowego o puchar Starostwa Powiatu Sokólskiego. Mroczkowska i Prusinowski- medaliści ostatnich mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym nie zawiedli i wywalczyli miejsca na podium. Mroczkowska wywalczyła II miejsce a odniosła cztery zwycięstwa i w finale przegrała tylko z Gajewczyk z Pisanicy, natomiast Prusinowski zajął III miejsce oraz w półfinale przegrał po wyrównanej, stojącej na wysokim poziomie grze z Dzikońskim również z Pisanicy. Zawodnicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu potwierdzili, że na koniec sezonu prezentują dobrą formę i w kontekście przyszłego sezonu można liczyć na jeszcze lepsze wyniki w kategorii młodzików.

 

Tenisiści stołowi KOKiS na medal

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski 10 kwietnia 2022r. reprezentowali Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Mistrzostwach województwa podlaskiego w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w grajewskiej hali widowiskowo- sportowej. Na zakończenie sezonu 2021/2022 kolneńscy młodzicy wywalczyli brązowe medale w grze deblowej oraz wysokie lokaty w grze indywidualnej. Aleks Prusinowski na 28 zawodników wywalczył 5 miejsce a w młodziczkach 6 miejsce zajęła Gabriela Mroczkowska. W gach deblowych Mroczkowska- KOKiS i Jurczyk Ósemka Białystok oraz Prusinowski- KOKiS i Ryżewski- GOKSiT Suchowola wywalczyli brązowe medale. Był to udany start kolneńskich zawodników w konfrontacji głównie z zawodnikami białostockich klubów tenisa stołowego.

 

Otwarty Turniej w Piłkę Siatkową Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Kolno”.

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W słoneczny, piękny dzień 3 kwietnia br. na hali sportowej KOKiS spotkało się 6 żeńskich drużyn; Belfer Szczytno, II LO Pisz, Kolnianki, „Czarno to widzę” (zawodniczki z Janowa , Borkowa, Zabiela, Czerwonego i Wincenty) oraz dwie drużyny z kolneńskiego I LO „Micka”, które po dwuletniej przerwie (pandemia) zagrały o Puchar Burmistrza Miasta Kolno w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet. Po losowym podziale na dwie grupy, najlepsze dwie drużyny z grupy awansowały do finałów. Od początku rozgrywek dało się zauważyć ogranie i skuteczność drużyny ze Szczytna. Zespół „Czarno to widzę” pierwszym przegranym meczu wziął się w garść z i zaczął wygrywać kolejne spotkania. Kolnianki „przespały” jeden pojedynek, co w konsekwencji kosztowało je utratę drugiego miejsca. Drużyna ze Szczytna do końca rozgrywek nie odpuściła, w żadnym spotkaniu, dlatego bezapelacyjnie wygrała turniej zdobywając puchar Burmistrza Miasta Kolno, na drugiej pozycji uplasował się team „Czarno to widzę” a zaszczytne trzecie miejsce przypadło Kolniankom, które w meczu o pudło pokonały LO Kolno I. Nas jako organizatorów cieszy udział, aż 6 drużyn, w tym dwóch ekip z woj. warmińsko-mazurskiego oraz uczestnictwo w turnieju zawodniczek ze szkół średnich. Organizator, dziękuje zawodniczkom za emocjonujące widowisko, kibicom za doping oraz Burmistrzowi Miasta Kolno Andrzejowi Dudzie za przybycie i wręczenie pucharów zwycięskim zespołom. Dokonując dekoracji burmistrz zaprosił uczestniczki zawodów do Kolna na kolejne imprezy organizowane przez KOKiS.

Więcej…
 

I edycja Turnieju w tenisa stołowego im. „Jana z Kolna”

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W niedziele 20 marca zakończyły się dwudniowe zmagania sympatyków gry w tenisa stołowego. Na hali sportowej KOKiS po raz pierwszy odbył się Turniej im „Jana z Kolna”. Była to pierwsza edycja tej cyklicznej imprezy, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. W pierwszym dniu turnieju 19 marca (sobota ) zmierzyło się 60 młodych adeptów tej dyscypliny. Zagrali w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV – VI, VII - VIII szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe, zawodnicy startowali w łączonych kategoriach dziewcząt i chłopców. Sędziowie zdecydowali prowadzić turniej systemem pucharowym, uproszczonym „ do dwóch przegranych spotkań”. Finał rozegrali zawodnicy, którzy nie przegrali wcześniej żadnego spotkania. W drugim dniu turnieju 20 marca (niedziela) przy stołach tenisowych spotkali się dorośli, którzy, zmierzyli się w trzech kategoriach „Kolniak” ,open i w deblu. Łącznie wystartowało 39 panów i jedna pani. Reprezentowali oni miasta i miejscowości z makroregionu północno -wschodniej Polski. Zawodników powitał burmistrz miasta Kolno, który pokrótce przybliżył uczestnikom postać patrona turnieju i „życzył wszystkim zwycięstwa, ale przede wszystkim dużo emocji i radości z samej gry”. Po wielogodzinnych zmaganiach turniej został rozstrzygnięty . Statuetki ,dyplomy oraz nagrody (w kategorii dzieci) wręczyła dyrektor KOKiS pani Alicja Szymańska wraz z sędziami prowadzącymi zawody. Turniej z mistrzowską dokładnością poprowadzili Eugeniusz Skibniewski i Krzysztof Sokołowski. Organizator ma nadzieję, że sprostał wymaganiom startującym zawodnikom i jak zawsze zaprasza na następne imprezy organizowane przez KOKiS. Turniej został dofinansowany,ze środków na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz ochrony i promocji zdrowia na terenie miasta Kolno w 2022 roku.

Więcej…
 

Otwarty turniej w piłkę siatkową 2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W minioną niedzielę 6 marca br.w Hali Sportowej KOKiS 5 drużyn z terenu Podlasia zmierzyło się w kategorii open mężczyzn w Otwartym Turnieju w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. W tym roku gościliśmy zawodników z Białegostoku, Ełku, Pisza, Olszyn i drużyny broniącej honoru powiatu kolneńskiego Ekstrema Team z Zabiela. Tradycyjnie nie dotarła szósta drużyna z Łomży, w związku z wezwaniem większości zawodników do służby na granicy wschodniej Polski. Dlatego został zmieniony system rozgrywek z „wyjścia z grupy” na „każdy z każdym”. Pięciogodzinny turniej okazał się wyczerpujący dla zawodników, każdy mecz wymagał dużo wysiłku i koncentracji, jednak walka trwała do końca. Ostatecznie turniej wygrała drużyna Słonecznego Patrolu z Ełku, drugie miejsce zajęła drużyna Volely Team z Pisza a na trzecim uplasowała się drużyna SOR z Olszyn. O wyrównanej grze może świadczyć kolejność drużyn, która została ustalona poprzez przeliczenie małych punktów ( zdobytych do straconych) w rezultacie okazało się ze w stosunku 44 : 43 czyli jednym punktem zwycięstwo wywalczył zespół z Ełku. Dekoracji zawodników dokonała Pani dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Na pamiątkowym grupowym zdjęciu kończącym rozgrywki zawodnicy w geście wolności solidaryzowali się z walczącą Ukrainą. Organizator KOKiS ,dziękuje zawodnikom za udział,za grę fair play jednocześnie zaprasza na następne imprezy organizowane przez nasz ośrodek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>