plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Zimowy Turniej Piłki Nożnej –Ferie 2023

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Przez pierwsze trzy dni ferii można był pograć na hali sportowej podczas Zimowego Turnieju w Piłkę Nożną Drużyn Osiedlowych zorganizowanego przez KOKiS. Zawodnicy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych, szkoły podstawowe klasy I- IV , szkoły podstawowe klasy V-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn 5 ze szkół ponadpodstawowych, 2 z klas V-VIII szkół podstawowych, zabrakło najmłodszych z klas I-IV . I tutaj nasuwa się refleksja, w ubiegłych latach brało udział od 10 do 14 zespołów, czy oznacza to, że najmłodsi wybrali komputery i siedzenie przed TV, trochę szkoda bo najmłodsi zawodnicy zawsze wnoszą najwięcej radości! Nie zawiedli zawodnicy ze szkół średnich zagrali dobry futbol, walcząc do ostatniego meczu o zwycięstwo, jak można było zauważyć większość z graczy to nasi starzy bywalcy, którzy wyrastali przy obiektach sportowych i uczestniczyli od dziecka turniejach organizowanych przez KOKiS. W kategorii młodszej zawodnicy rozegrali trzy mecze między sobą ( daliśmy im pograć). W tej kategorii zwyciężył zespół Bez Nazwy, drugie miejsce zajął Red Bulls, a królem strzelców został Antoni Pomichowski. W kategorii szkół średnich najlepszymi okazali się Wyjadacze, druga była Kolaboracja, a na trzecim uplasowała się drużyna JKS Ptaki/Kolno. Najwięcej bramek strzelił Mikołaj Cudakiewicz. Ponadto w turnieju zagrały drużyny BKL Rekords oraz Banda Łysego. Organizatorzy dziękują licznie przybyłym kibicom za głośny doping. Drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami i statuetkami, które zawodnikom wręczyła i udekorowała dyrektor KOKiS Alicja Szymańska.

 

 

Tenisiści KOKiS wystąpili w Szczuczynie

Email Drukuj PDF

Troje zawodników trenujących na co dzień w sekcji tenisa stołowego Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu 21 stycznia sprawdzali swoje postępy sportowe w otwartym turnieju organizowanym przez BCK w Szczuczynie. Gabrysia Mroczkowska w kategorii dziewcząt szkół podstawowych pokonała w finale L. Pieńczykowską z Grajewa i wywalczyła miejsce pierwsze, a Maks Rakowski w kategorii chłopców szkół podstawowych wywalczył miejsce drugie. Natomiast najbardziej doświadczony zawodnik KOKiS Aleks Prusinowski /kl. szósta/ rywalizował w kategorii chłopców szkół średnich i dopiero w finale musiał uznać wyższość o kilka lat starszego zawodnika ze Szczuczyna, zajmując II miejsce.

 

 

Zimowego turnieju w piłkę nożną drużyn osiedlowych- ferie 2023

Email Drukuj PDF

REGULAMIN

„ Zimowego turnieju w piłkę nożną drużyn osiedlowych- ferie 2023”

1.Cel:

- celem Turnieju w halową piłkę nożną drużyn osiedlowych jest zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu w trakcie trwania ferii zimowych,

- promowanie piłki nożnej dzieci, wychowania poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizację lokalnych środowisk młodzieżowych.

2. Organizator:  Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.

3. Termin i miejsce:

Więcej…
 

Cennik Obiekty Sportowe KOKiS

Email Drukuj PDF

ZARZĄDZENIE NR 345/22

BURMISTRZA MIASTA KOLNO

z dnia 28 grudnia 2022 r.

w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z samorządowych obiektów sportowych

Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (T.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559; zm.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1005, poz. 1079 i poz. 1561) i § 1 Uchwały Nr XXX/185/05 Rady Miasta Kolno z dnia 29 listopada 2005 r. w sprawie powierzenia Burmistrzowi Miasta Kolno uprawnień do ustalania wysokości opłat za korzystanie z samorządowych obiektów sportowych, zarządzam, co następuje:

Więcej…
 

Dobra gra i podium Gabrysi Mroczkowskiej

Email Drukuj PDF

17 grudnia w Białobrzegach gm. Augustów 64 zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rywalizowało w IV Memoriale im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym. Ze względu na chorobę Aleksa Prusinowskiego tylko Gabrysia Mroczkowska reprezentowała KOKiS Kolno w kategorii młodziczek. Po wyrównanej grze w półfinale Gabrysia przegrała 2-3 z zawodniczką UKS Gołdap Zdrój a wygrała pozostałe pojedynki z lewej strony drabinki turniejowej co dało jej miejsce na podium a przede wszystkim możliwość rywalizacji z bardziej doświadczonymi zawodniczkami w perspektywie dalszych startów w drugiej połowie sezonu na szczeblu województwa podlaskiego w kategorii młodziczek.

 

Halowy Turniej w Piłkę Nożną

Email Drukuj PDF

Po 10 latach rozgrywek Halowej Miejskiej Ligi w Piłkę Nożną , do turnieju na kolejną turę 2022/23 zgłosiły się tylko 4 drużyny, dla organizatorów KOKiS jest to duże zaskoczeniem . Jak pamiętamy liga cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i w najlepszych latach grało w niej 14 drużyn z terenu byłego województwa łomżyńskiego oraz zespóły z Pisza. Niewątpliwy wpływ na zaistniałą sytuację miała przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią. Po dwóch latach pauzy, wykruszyli się starsi zawodnicy a młodym zabrakło chęci. Mamy jednak nadziej, że jest to tylko stan przejściowy i w nadchodzącym roku znów wrócimy do rozgrywek ligowych na hali. Dlatego 27 listopada br. został rozegrany turniej dla drużyn, które zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji ligi halowej. W turnieju o Puchar Burmistrza miasta Kolno zagrali Black & Wihte, In-kol, LZS Team, Czerwoni. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Jak zwykle nie zabrakło emocji, zawodnicy zagrali dobry dynamiczny futbol, ostro ale fair-play. W rezultacie zwyciężył zespół LZS Team, drugie miejsce zajął In-Kol, trzecie Black&Wihte z Turośli a na czwartym miejscu uplasowali się zawodnicy Czerwonych. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, statuetkę króla strzelców zdobył Jarosław Jurczyk. Dekoracji w imieniu Burmistrza Kolna dokonała Alicja Szymańska dyrektor KOKiS, dziękując zawodnikom za widowiskową grę, jednoczesne zaprosiła na następne rozgrywki organizowane przez KOKiS.

 

 

II Grand Prix Województwa w tenisie stołowym

Email Drukuj PDF

13 listopada w grajewskiej hali sportowej MOSiR rozegrano drugi z cyklu Grand Prix wojewódzki klasyfikacyjny turniej tenisa stołowego w kategorii juniorów i młodzików. Kolneński Ośrodek Sportu i Rekreacji w stawce ok. 80 zawodniczek i zawodników reprezentowali młodzicy Gabriela Mroczkowska i Aleks Prusinowski. W kategorii młodziczek G. Mroczkowska powtórzyła swój wynik z pierwszego, wrześniowego startu i wywalczyła 5 miejsce w gronie 15 młodziczek. Prusinowski Aleks po dwumiesięcznej przerwie w treningach spowodowanej kontuzją przedramienia zajął miejsce w przedziale 7-8 na 24 startujących młodzików, a w występie w kategorii juniorów stoczył wyrównany pojedynek z czołowym i doświadczonym juniorem województwa M. Bronakowskim.

 

 

 

Udane starty tenisistów KOKiS na inaugurację sezonu

Email Drukuj PDF

Tenisiści stołowi województwa podlaskiego turniejem w Starym Folwarku i w Białymstoku rozpoczęli nowy sezon w rozgrywkach indywidualnych 2022/2023. 10 września Gabrysia Mroczkowska i Aleks Prusinowski wystąpili w Ponadregionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Starym Folwarku i wśród startujących zawodników z Litwy oraz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego Aleks Prusinowski w kategorii młodzików w grze finałowej turnieju po wyrównanej grze wywalczył miejsce II, a jego klubowa koleżanka Gabrysia Mroczkowska była V. 11 września w Białymstoku rozegrane zostały pierwsze turnieje klasyfikacyjne Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach żaków, młodzików i juniorów. Kolneńscy zawodnicy wywalczyli w kategorii młodzików piąte miejsca i swoją coraz lepszą grą udowadniają, że mogą zwyciężać z najlepszymi zawodnikami białostockich klubów. Aleks Prusinowski w półfinale po wyrównanej grze 1-3 przegrał ze zwycięzcą, a Gabrysia Mroczkowska również w półfinale w tym samym stosunku przegrała z II zawodniczką turnieju.

Więcej…
 

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych w piłkę nożną

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Po trzech dniach zmagań 18-20 lipca br. zakończył się turniej piłkarski drużyn osiedlowych organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku zagrało 11 drużyn ( 3 szkoła średnia i 8 klasy V-VIII ) tj. ponad 100 zawodników. Była rówież liczna rzesza kibiców, która aktywnie spędziła czas zagrzewając drużyny do walki. Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem walcząc do ostatnich sekund w każdym meczu. Na pochwalę zasługuje postawa drużyn z kategorii młodszych piłkarzy, którzy zezwolili uzupełnić drużynę przeciwnika nowymi graczami po wypadnięciu kontuzjowanych zawodników by gra przebiegła bez walkowerów. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Dworusów , drugie miejsce zajęły Diabły a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SGM Team,królem strzelców został Tomasz Filipkowski strzelając 12 bramek ( aż 6 w jednym meczu). W grupie szkół średnich po rozegraniu rewanżów zwyciężyła drużyna Awaria , drudzy byli zawodnicy z Martes Sport a trzecie miejsce przypadło Ptakoogonom , Jakub Ruchała strzelając 6 bramek zdobył tytuł najlepszego strzelca w kategorii szkół średnich. Medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczył zasłużony dla Kolna działacz sportowy, były sędzia piłkarski Bronisław Szymański. Zawody sędziował Sławomir Kowalewski przy wsparciu koleżanek z KOKiS. Organizator dziękuję zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Do zobaczenia na następnych imprezach.

 

 

 

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową 2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Otwarty Turniej w Plażową Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 10 00 na obiektach sportowych KOKiS spotkali się zawodnicy, którym upały są niestraszne, aby zawalczyć jak co roku o Puchar Burmistrza naszego miasta w piłce plażowej. W tym roku zgłosiło się 5 drużyn dwuosobowych z Białegostoku, Łomży, Ełku oraz Olecka (dwie) większość z zawodników grała u nas już kilkukrotnie, a poza tym wszyscy grają w lokalnych rozgrywkach makroregionalnych w okresie lata, więc klimat był bardzo koleżeński. W tym roku nie zagrała żadna drużyna z terenu naszego powiatu, mamy nadzieję że w następnych zawodach to się zmieni. Łącznie zawodnicy rozegrali 10 spotkań w systemie „każdy z każdym” , po rozegraniu kilku meczów dało się zauważyć doskonałą grę zespołu z Olecka (Bartosz Hadana i Dawid Górski), którzy do końca rozgrywek nie stracili żadnego seta i zdecydowanie wygrali Turniej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>