plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim

Email Drukuj

Galeria Foto.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19, w czwartek 9 czerwca swoje działania wznowił Kolneński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Słuchacze UTW uczestniczyli w spotkaniu z Ryszardem Sobolewskim - podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem n.t. „Poznajemy PERU”.

Ryszard Sobolewski z zawodu był oficerem policji. Pracował w Instytucie Badawczym Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie jako ekspert fotografii kryminalistycznej. Wykonywał ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywała istotną rolę. Kształcił przyszłych ekspertów fotografii. Swoją pasję do fotografii rozwijał już jako dziecko. Do tej pory zwiedził niemal wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej. Dzięki wieloletniemu propagowaniu kultury meksykańskiej jako jeden z 20 dziennikarzy z całego świata został zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona. Natomiast w 2012 roku przez Rząd Ekwadoru został uhonorowany tytułem Przyjaciela Narodu Ekwadorskiego.

Więcej…
 

Dzień Dziecka z Myszką Minni w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

Dzień Dziecka w tym roku trochę w zmienionej formie, ale równie radośnie i kolorowo. Imprezę rozkręcała niezmordowana Myszka Minni, która na placu przed budynkiem Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszała dzieci do wspólnej zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy sportowe przygotowane przez pracowników naszej placówki, dzieciom na pewno od dłuższego czasu brakowało takiej rywalizacji. W budynku natomiast najmłodsi mogli spróbować swoich sił w sztuce malowania przy sztalugach. Mali artyści malowali portrety Myszki Minni lub przy stolikach kolorowali obrazki z widokiem naszej bohaterki dnia. Największą jednak atrakcją był występ Łukasza Granta, który zaserwował dzieciom magiczny pokaz iluzji. Tradycyjnie jak co roku były słodkie prezenty i życzenia dla dzieci od Burmistrza Miasta Kolno.

 

Koncert „Nasza Osiecka”2021

Email Drukuj

Galeria Foto.

2 maja o godzinie 18.00 odbyła się premiera koncertu „Nasza Osiecka”. Wydarzenie to emitowane było ze sceny widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu podczas majówki. Młodzież z zespołu Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS przygotowała wraz z instruktorami Anną i Pawłem Podeszwik 16 utworów autorstwa znanej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej. Nie była to pierwsza odsłona koncertu. To już po raz czwarty wokaliści z KOKiS-u stanęli przed wyzwaniem zmierzenia się z tak wartościowym i zarazem trudnym materiałem literacko-wykonawczym. Agnieszka Osiecka byłą autorką ponad dwustu tysięcy tekstów piosenek, skeczy oraz utworów scenicznych. Jej utwory zajęły trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i weszły do repertuary popularnych polskich wykonawców m.in. Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Violetty Villas, Sławy Przybylskiej, Ewy Bem, Katarzyny Groniec czy zespołu Skaldowie. Utwory zna i wciąż śpiewa cała Polska. Podczas koncertu można usłyszeć utwory takie jak Okularnicy, Miłość w Portofino, Nie żałuję, Siedzieliśmy jak w kinie, Tango Tandress ,ale także te mniej znane Mechaniczna lalka, Siedzę w Mławie, Czarne Perfumy czy Chłopak z drewna. Obecnie organizowane są festiwale, przeglądy oraz spektakle w których twórczość Agnieszki Osieckiej jest kultywowana przez wykonawców ,twórców oraz publiczność (wymagającą!).

Więcej…
 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj

Galeria Foto.

 

 

 

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. Znanej wszystkim poetki, pisarki, dziennikarki, autorki tekstów piosenek. Wystawa jest połączona z koncertem pt. „Nasza Osiecka”, który będziemy mogli obejrzeć online 2 maja o godz. 18:00. Link do koncertu już wkrótce na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy. Link do Koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=yAu-CrdAitQ

 

Walentynki i Dzień Kobiet w KOKiS

Email Drukuj

Walentynki i Dzień Kobiet to doskonała okazja do świętowania. W tym roku chociaż nie w standardowej formie instruktorzy KOKiS, wraz z wybranymi młodymi wokalistami oraz recytatorami, zorganizowali dwa koncerty online. Z okazji Walentynek wybrzmiał ,,Koncert o Miłości'', którego premiera odbyła się 14 lutego o godzinie 17.00 oraz Koncert z okazji Dnia Kobiet, który można było obejrzeć w sieci po raz pierwszy dnia 7 marca.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 23