plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Pracownia multimedialna w KOKiS

Email Drukuj

Zakończyliśmy realizację zadania wyposażenia pracowni multimedialnej w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Środki finansowe w wysokości 32 000 zł otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej…
 

Koncert "Wieczór Cygański"

Email Drukuj

Galeria Foto.

17 października w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpił zespół „Kolneńskie dziewczyny z plusem” . Tym razem z repertuarem w klimacie cygańskim, przy klimatycznym ognisku na scenie. Skoczne melodie dobrze wszystkim znanych piosenek, skecze z humorem w przerwach między utworami o życiu, o cyganach. Wszystko to sprawiło że publiczność, która już od lat dobrze bawi się na występach zespołu na koniec nagrodziła artystów brawami na stojąco, prosząc o bis.

Zespół występuje w składzie: Jadwiga Dąbkowska, Zofia Górska, Jadwiga Gromkowska, Barbara Kordal, Bogumiła Ranik, Teresa Pomichowska oraz Eugeniusz Regliński. Akompaniują Paweł Podeszwik i Stanisław Rojecki.

 

Ponownie w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

Po raz drugi zmierzyliśmy się z muzycznym materiałem z koncertu "Wiara czyni cuda"! W czerwcu z oczywistych względów graliśmy dla połowy naszej publiczności. Nie każdy mógł zasiąść na widowni i wysłuchać utworów poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Zależało nam, aby wszyscy chętni mogli przeżyć ten koncert z nami. 19 września wiele osób po raz drugi przybyło do sali widowiskowej, aby wspólnie śpiewać i wspominać naszego Ojca Świętego z należytą powagą, ale też i z radością. Wybrzmiały pieśni Barka, Abba Ojcze, których wykonanie staje się nijako tradycją koncertów papieskich. Wykonawcy, czyli trzy zespoły działające w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu - Dziecięcy Teatr Muzyczny, Dziecięcy Teatr Muzyczny Junior oraz zespół 07 zgłoś się, mieli zaledwie tydzień, aby przypomnieć sobie muzyczny materiał co skutkowało dobrą motywacją, skupieniem oraz kondycją wokalną. Warto było być tego wieczoru w sali widowiskowej. Bajeczne światła, nowe podesty oraz śnieżnobiałe lśniące szaty podkreśliły wyjątkowość tego wydarzenia. Było pięknie, wzruszająco i uroczyście. Przygotowaniem wokalnym oraz poprowadzeniem zespołów zajęła się instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Nad nagłośnieniem oraz światłami czuwał instruktor KOKiS Paweł Podeszwik. Wyczekując kolejnych wyzwań liczymy na obecność Państwa podczas kolejnych koncertów.

 

Muzyka Pieśnią Duszy

Email Drukuj

12 września w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu miłośnicy muzyki poważnej mogli wysłuchać muzyki m.in.: F. Schuberta, F. Chopina, H. Wieniawskiego czy W. Kilara. Koncert pn. „Muzyka Pieśnią Duszy” z cyklu koncertów XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki odbywającego się od 27.08.2021r. – 3.10.2021r. i goszczącego w miastach naszego regionu. W Kolnie wystąpił Duet „Belarte” w składzie Marta Magdalena Lelek- skrzypce i Mauricio Silva- fortepian. W klimat muzycznych utworów wprowadzał publiczność Mateusz Goc. Festiwalowe koncerty już od kilu lat goszczą w naszej Sali widowiskowej, dając możliwość słuchania na żywo przepięknych utworów muzyki poważnej.

 

Warsztaty kulinarne w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

10 sierpnia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu dziecięcy miłośnicy słodkiej kuchni spotkali się na zajęciach kulinarnych. Tym razem za zadanie było przygotowanie słodkich gofrów z owocowymi dodatkami. Pod okiem instruktorów dzieci smakowicie wywiązały się ze swoich zadań cukierniczych. Znakomicie bawiąc się, a przy okazji poznając tajniki prostych wyrobów cukierniczych. Natomiast 24 sierpnia, dzieci mogły poznać tajniki włoskiej kuchni, tym razem na zajęciach kulinarnych robiły pizzę. Wszyscy własnoręcznie przygotowali ciasto i dodatki do pizzy. Na koniec zajęć każdy mógł skosztować swoich wypieków. Zajęcia kulinarne to nie tylko zabawa ale i nauka, która uczy najmłodszych samodzielności w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych i wiary we własne umiejętności. Już niedługo spotkamy się ponownie w naszej kuchni małego kucharza do zobaczenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 24