plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Julia Rydelek zdobyła Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej

Email Drukuj

GALERIA FOTO.

„Radość spod kapelusza 2022”

Decyzja Jury była jednogłośna! W kategorii piosenka oraz wiersz/monolog rywalizowały 34 osoby. W tym roku do przesłuchań konkursowych przystąpiły cztery wokalistki z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu; Anna Wróblewska, Julia Wierzbicka i Julia Rydelek, natomist w kategorii wiersz/monolog Amelia Szymańska. Amelia Szymańska w tym roku zdobyła wyróżnienie mówiąc fragment poematu Beniowski Juliusza Słowackiego. W latach ubiegłych także była nagradzana w kategorii piosenka. Jury w składzie: Jan Zdziarski, Zofia Adamska, Katarzyna Szmitko, Andrzej Beja-Zaborski i Krzysztof Dzierma przyznało Julii główną nagrodę w konkursie w wysokości 700 złotych oraz kapelusz autorstwa Anny Bureś. Julia wykonała utwór do tekstu Agnieszki Osieckiej Mechaniczna Lalka. Zaśpiewała sercem, przejmująco pięknie i prawdziwie, ukazując swoją wrażliwą duszę, osobowość oraz nieprzeciętny talent wokalny. Julia nie kryła łez wzruszenia.  Profesor Jan Zdziarski z Akademii Teatralnej w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników powiedział: Przeżyłem zaskoczenie, radosne zaskoczenie. To, czego byłem świadkiem, napełnia mnie optymizmem, jeśli chodzi o przyszłość konkursu, o poziom artystyczny konkursu, jak również bardzo dobrze świadczy o gustach i umiejętnościach występującej młodzieży. Naprawdę było bardzo ciekawie i ten konkurs miał wysoki poziom artystyczny, a wybory tekstów były momentami oryginalne i ciekawe. Nagrody cieszą i mobilizują do dalszej pracy o czym na pewno wiedzą nasze młode artystki. Od kilku lat młodzież z Kolna bierze udział w tym konkursie i wraca z nagrodami lub wyróżnieniami. Dziewczęta pracują pod okiem instruktor Anny Podeszwik. Nadal pragną szlifować swój warsztat aktorski i pracować nad kolejnymi tekstami oraz piosenkami. Dziewczyny rozwijają się także tanecznie, akrobatycznie oraz grają na Instrumentach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

KONCERT NASZYM NAJBLIŻSZYM

Email Drukuj

Galeria Foto.

Naszym Najbliższym to koncert, który każdego roku, w maju organizowany jest w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Jest on ważnym wydarzeniem artystycznym bowiem dedykujemy go naszym najbliższym czyli rodzinie i przyjaciołom. Wyrażamy w ten sposób naszą wdzięczność za wsparcie artystycznych działań oraz dziękujemy za miłość, za szanse kochania i oddanie jakim na codzień jesteśmy obdarzani. Koncert był okazją do wspomnień,

Więcej…
 

Koncert "Solidarni z Ukrainą"

Email Drukuj

Galeria Foto.

3 maja 2022 roku w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się  koncert Solidarni z Ukrainą. Organizatorem tegoż wydarzenia był Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda wraz z Kolneńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Na scenie wystąpili artyści z grup wokalnych działających w KOKiS : DTM Adepci, DTM JUNIOR, Młodzieżowy Teatr Muzyczny KOKiS oraz zespół 07 Zgłoś się . Koncert poprowadziła instruktor KOKiS-Anna Podeszwik i Lyudmyla Zarudyana-Ukrainka pochodząca z Żytomierza obecnie przebywająca w Polsce. W repertuarze koncertu usłyszeć można było polskie pieśni patriotyczne, utwory o wolności, sile walki oraz nadziei. Utwory odnosiły się do sytuacji obecnie panującej w Ukrainie.

Więcej…
 

Jarmark Wielkanocny 2022

Email Drukuj

Galeria Foto.

10 kwietnia, ponownie gościliśmy w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystawców na Jarmarku Wielkanocnym. W tym roku swoje prace prezentowało osiemnastu wystawców z naszego regionu. Na Jarmarku eksponowane były przedmioty i wyroby świąteczne tj. palmy wielkanocne, pisanki, zabawki, wypieki oraz inne przedmioty rękodzieła artystycznego i wyroby związane z kuchnią regionalną, itp. Swoją obecnością artystyczną zaszczycił nas zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Targi wielkanocne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wystawców i mieszkańców naszego miasta oraz jego okolic i są organizowane zawsze w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Zapraszamy państwa w grudniu na Jarmark Bożonarodzeniowy do zobaczenia.

 

Wojewódzki Przegląd Niezawodowej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”

Email Drukuj

Galeria foto.

W piątek, 8 kwietnia w Podlaskim Instytucie Kultury odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Tegorocznej Edycji II Wojewódzkiego Przeglądu Niezawodowej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa podlaskiego. Do przeglądu zgłaszani są uczestnicy, którzy zostali zakwalifikowani z eliminacji miejskich i gminnych organizowanych przez ośrodki kultury, szkoły, biblioteki itp. W przesłuchaniach wzięło udział przeszło 400 wykonawców z województwa podlaskiego a trwały one w dniach od 5 do 8 kwietnia 2022r. Młodych Artystów oceniało Jury w składzie: Katarzyna Wiktorko, Paula Gogol, Katarzyna Wolak Gąsowska oraz Mila Wyszkowska. Konkurs odbył się on w trzech kategoriach: Mistrowie Recytacji, Mistrzowie Piosenki oraz Forum Teatrów Niezawodowych. Wśród Laureatów Konkursu Wojewódzkiego nagrodzono uczestników Eliminacji Miejskich w Kolnie ! Nikodem Kmieć dostał nagrodę dla najmłodszego uczestnika przeglądu w kategorii Mistrzowie Piosenki, Kornelia Raszczyk otrzymała nagrodę za najlepsze ujęcie tematu przewodniego w kategorii Mistrzowie Recytacji, Zuzanna Drężek zdobyła 3 miejsce w kategorii Mistrzowie Piosenki klas 1-3, Anna Wróblewska otrzymała Wyróżnienie a Amelia Szymańska 1 miejsce w kategorii Mistrzowie Recytacji szkół średnich. Dziewczęta zostały przygotowane przez instruktor KOKiS-Annę Podeszwik. Cieszy nas fakt, że dzieci i młodziez z naszego miasta i regionu czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym, nie boi się konkursowych wyzwań oraz jest zauważana i doceniana w naszym województwie! Nauczycielom, instruktorom, rodzicom a przede wszystkim naszym zdolnym Młodym Artystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24