plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Bajka dla dzieci "Legenda o Bazyliszku"

Email Drukuj

bazyliszek1 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

2 lutego 2016 w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt. ,,Legenda o Bazyliszku’’ w wykonaniu aktorów ze Studia teatralnego ART – RE z Krakowa. Nasi najmłodsi poznali legendę o strasznym smoku, który pilnował skarbu. Jednocześnie mogli włączać się do interaktywnej zabawy przygotowanej przez aktorów. Dzieci poznały wszystkich bohaterów legendy o Bazyliszku, przywitały się nawet z samym złym smokiem, który tak naprawdę lubił się bawić . Poznały też jak nazywają się poszczególni rzemieślnicy wykonujący różne przedmioty, był Bednarz, Płatnerz, Szewc, Ślusarz czy Piekarz. Humor i dobra zabawa towarzyszyły widowni przez cały czas trwania przedstawienia. „Legenda o Bazyliszku” to jedna z wielu atrakcji, którą przygotował na okres ferii zimowych Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

 

Andrzej Rosiewicz Show w KOKiS

Email Drukuj

rosiewicz

Galeria Foto.

31 stycznia na deskach sceny Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, wystąpił dobrze wszystkim znany artysta estradowy Andrzej Rosiewicz. Publiczność, która wypełniła salę widowiskową KOKiS dobrze bawiła się słuchając nowych i starych przebojów, przeplatanych śmiesznymi anegdotami z życia piosenkarza. Nie zabrakło tak dobrze znanych nam utworów jak: „Najwięcej witaminy”, „Czterdzieści lat minęło…”, czy wykonanej na bis piosenki „Chłopcy radarowcy”. Artyście w jego show towarzyszyły dwie urocze tancerki, które chyba najbardziej spodobały się męskiej części widowni. Gościnie w show  wystąpił Tadeusz Lech, który wprowadził wszystkich w klimat koncertu śpiewająć dawne światowe i polskie przeboje.  Na zakończenie koncertu, kwiaty artystom wręczyła Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska.

 

Zimowy Turniej Szachowy 2016

Email Drukuj

szachy2016

24 stycznia odbył się turniej szachowy, organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Uczestniczyło w nim, dwunastu miłośników tej królewskiej gry w kategorii Open. Po zaciętej walce  zwycięzcą  został Mateusz Janowicz z Zambrowa, II miejsce przypadło Konradowi Kozioł, a III. -cie( po dogrywce z Piotrem Cwaliną) Tomaszowi Groszfeld. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki i dyplomy ufundowane przez organizatora. Sędzią głównym zawodów, był Pan Jan Żubrowski.

 

SUPER BABCIA SUPER DZIADEK '2016

Email Drukuj

superbabciaidziadek1 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Z okazji święta Babci i Dziadka w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, spotkali się seniorzy (członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów) , oraz grupa przedszkolaków 2,5- i 3-latków. Najmłodsi wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym, który został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez naszą seniorską widownię. Każdy z obecnych otrzymał od maluchów piękne serduszko, starsi zrewanżowali się lizakami i słodkim poczęstunkiem. Nowością tegorocznego spotkania był wybór SUPER BABCI i SUPER DZIADKA 2016. Do współzawodnictwa stanęły trzy babcie i trzech dziadków. Po losowaniu kolejności nastąpiła autoprezentacja. Wykorzystano znane wiersze, ułożono piosenki, sięgnięto do historii. Seniorzy zaskoczyli pomysłowością i zdolnościami. Konkurencje sprawnościowe nie sprawiły startującym większych kłopotów. Gorzej było ze znajomością bohaterów dziecięcych. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Po zaciętej rywalizacji tytuł SUPER BABCI przypadł „Babci Wandzi”(Skaradzińskiej), SUPER DZIADKIEM został „Dziadek Bronek” (Paliwoda).Wszyscy startujący otrzymali medale „Super Babci” i „Super Dziadka” oraz pamiątkowe kubki, ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.W szranki zawodów o tytuł stanęli: Jagoda Gabryś, Joanna Stanisławska, Eugeniusz Regliński, Stanisław Rojecki.

 

KONCERT NOWOROCZNY 2016

Email Drukuj

koncert noworoczny2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 W minioną niedzielę wysłuchaliśmy grup artystów skupionych w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Był to pokoleniowy występ od juniora do seniora. Na wypełnionej po brzegi widowni nie zabrakło wzruszeń oraz owacji na stojąco. Największy aplauz zdobyli najmłodsi wyczarowując tętniącą życiem i radością zimę. Ze sceny popłynęły melodie tradycyjnych kolęd i mniej znanych pastorałek wykonywanych solo i w duetach przy akompaniamencie pianina, gitary oraz akordeonu. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem Cichej Nocy. W koncercie udział wzięli: Zespół Rytmikobalerinka, Mażoretki, Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS, Niebieskie Migdały, Kolneńskie Dziewczyny z plusem oraz Kolneńska Orkiestra Dęta. Koncert przygotowali i poprowadzili instruktorzy Anna i Paweł Podeszwik.     

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 24