plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Wakacyjne przedstawienie "Calineczka"

Email Drukuj

bajka calineczka

Galeria Foto.

28 lipca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, wystąpił Teatr Art-Re z Krakowa ze spektaklem "Calineczka". Jest to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, która przeniosła dziś dzieciaki w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu zachwyciła i ujęła za serca. Dzieci czynnie uczestniczyły w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym. Spektakl dostarczył nam niezapomnianych wzruszeń i refleksji. Wakacyjna widownia dopisała, wypełniając naszą kawiarnię do ostatniego miejsca. Spektakl teatralny to jedna z wielu form atrakcji, jakie przygotował w wakacje dla najmłodszych KOKiS.

 

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO 2016

Email Drukuj

wycieczka2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

13 lipca, tradycyjnie już od kilku lat Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, zabiera dzieci w wakacyjną podróż do atrakcyjnych miejsc czynnego wypoczynku. W tym roku odwiedziliśmy wyjątkowy Fastpark w Białymstoku. Każdy z uczestników wycieczki mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i miło spędzić czas w aktywny sposób. Do dyspozycji były trasy parku linowego o różnym stopniu trudności i naziemne urządzenia rekreacyjne w strefie nauki. Dodatkową atrakcją był ESCAPE ROOM, jest to nowa forma rozrywki dla lubiących przygodowe gry na żywo. Rozwiązujemy zagadki, szukamy przedmiotów, składamy wszystko jak puzzle, aby odnaleźć drogę wyjścia. Nasza grupa odwiedziła pokoje: „Misja Specjalna” i „Wyspę Odkrywców”. Czas jednodniowej wycieczki szybko minął wśród tylu zabaw i ciekawych urządzeń naukowych, wszyscy lekko zmęczeni, ale zadowoleni z aktywnego wypoczynku, wróciliśmy do domu.

 

Mały Kucharz w KOKiS

Email Drukuj

MALY KUCHA W ramach „Wakacje z KOKiS-em” , siódmego lipca odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań warsztatów kulinarnych dla najmłodszych. Dwudziestu młodych adeptów kuchni, przy pomocy dorosłych, uczyło się robić słodkie przekąski. Szaszłyki, gofry z bitą śmietaną, sałatki owocowe to niektóre propozycje wakacyjnego menu. Potrawy były przygotowane według przepisów przygotowanych przez instruktorów KOKiS. Słodka zabawa , wspólne przygotowanie posiłku przez dzieci i dorosłych, to dobra droga do integracji rodzin. Zapraszamy na następne warsztaty kulinarne w sierpniu.

ZOBACZ WARSZTATY- TV NAREW

 

Festyn"Imeniny Jana z Kolna"2016

Email Drukuj

imieniny2016

Galeria Foto.

25 czerwca tradycyjnie już od lat na Stadionie Miejskim w Kolnie, odbył się Festyn Powitanie Lata „Imieniny Jana z Kolna”. Organizatorami tej imprezy byli: Burmistrz Miasta Kolna i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku ciepłe sobotnie popołudnie na festynie, wypełnione było różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na początku godzinny program artystyczny przygotowany był przez zespoły z KOKiS. Pierwsze wystąpiły w nowych układach choreograficznych, trzy grupy mażoretek, których opiekunem jest Pani Beata Skrodzka. Następnie nowe przebojowe utwory zagrała Miejska Orkiestra Dęta, którą z pokazem musztry prowadził po placu kapelmistrz Paweł Podeszwik. Po pokazach na placu, przyszedł czas występów na scenie. Rozpoczęły jak zwykle energetycznie, dzieci z Teatru Muzycznego KOKiS, po nich wystąpiły dobrze znane naszej publiczności i nie tylko „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Oczywiście na tym wydarzeniu nie zabrakło występów naszych młodych utalentowanych wokalistek, które prezentowały się w następującej kolejności: Natalia Brzostowska, Gabrysia Trepanowska, Gabrysia Konopka, Ewa Kodłubajska, Ania Niebrzydowska, Ola Cudnik, Natalia Dardzińska, Natalia Święczkowska, Ewelina Kordal i Ewelina Targońska. Po godzinie osiemnastej na scenie zabrzmiała muzyka country w wykonaniu zespołu „Droga na Ostrołękę”, cudowny występ, ciepłe dźwięki gitar w zalanym żarem z nieba Kolnie, istna uczta dla ucha kolneńskiej publiczności. Potwierdził to Burmistrz Miasta Andrzej Duda, który powiedział w ciepłych słowach o zespole „że nie Nashville, a Ostrołęka jest teraz stolicą country”. Następnie z muzyki country, w świat muzyki disco/dance zabrał nas zespół Defis, serwując publiczności takie przeboje jak "Niespotykany kolor", czy "Lek na Zycie". W festynowym bloku rozrywkowym nie zabrakło iluzji i magii, za sprawą najpopularniejszego polskiego iluzjonisty Macieja Pola. Po tym czarującym występie, przyszedł czas na Gwiazdę Wieczoru. Na scenie „Zamigotał świat, tysiącem barw”, razem z Varius Manx i Kasią Stankiewicz. Zespół w tym roku obchodzi swój jubileusz 25 lecia pracy artystycznej. Była to prawdziwa gratka dla mieszkańców miasta, że jako nieliczni w Polsce mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Słuchając na żywo przepięknego głosu Kasi w dobrze znanych przebojowych utworach z lat 90, takich jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”.

 

Co nam w duszy gra

Email Drukuj

co nam2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

22 czerwca publiczność zgromadzona w sali widowiskowej KOKiS-u obejrzała zmagania z materią muzyczną najmłodszych kolneńskich artystów uczestniczących w zajęciach, prowadzonych przez Annę i Pawła Podeszwik. Tytuł koncertu "Co nam w duszy gra", zapowiedział ciekawą podróż przez wiele gatunków muzycznych począwszy od klasyki i piosenki poetyckiej poprzez rock, jazz, reagge, blues ,hip-hop na mocnym rocku kończąc. Grupa Harmider w eleganckim i klasycznym stylu przybliżyła nam muzyczną twórczość Fryderyka Chopina, aby po chwili zmienić swój pozornie grzeczny image i wykonać wesoły rockowy utwór o Dziadku Bachu, czy instrumentalne gitarowe boogie. W tym dniu nie mogło zabraknąć naszych Rytmikobalerinek dla których świat dźwięków i muzycznych instrumentów nie jest obcy, co więcej dziewczynki potrafią zarazić uśmiechem, swobodą i lekkością muzykowania, największych "poważniaków" i "ponuraków". W śpiewny sposób wyjaśniły publiczności czym jest muzyczne domino, pocco allegro oraz pocco serioso , że poprzez śpiew można nawet odnaleźć życia sens!. W dalszej części koncertu Dziecięcy Tatr Muzyczny KOKiS, wraz z solistkami i tancerkami wykonywał kolejno utwory muzyczne opowiadające o tym jak niezwykłe wartości oraz możliwości rozwoju niesie ze sobą muzyka. Jest też okazją do wspólnej zabawy, odkrywania i rozwijania talentów wokalnych, tanecznych czy instrumentalnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 24