plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Robert Gondek: Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki

Email Drukuj

gontek

W środowe popołudnie 5 kwietnia, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu gościł podróżnika Roberta Gondka, który zabrał przybyłych na spotkanie w "Podróż do Afryki."Robert Gondek - podróżnik, fotograf, miłośnik Afryki. Kolekcjonuje maski, uczy się języka Suahili. Realizuje projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Dotychczas odwiedził już 18 krajów, pozostało mu jeszcze 36 na lądzie afrykańskim. Przy pięknej afrykańskiej muzyce autor blisko półtorej godzinie prezentował slajdy, fragmenty filmów i opowiadał o afrykańskiej przygodzie. Razem z podróżnikiem dotarliśmy na Kilimandżaro- najwyższej góry w Tanzanii, następnie odwiedziliśmy Kenię, Ugandę Rwandę i Burundię. Po spotkaniu można było obejrzeć i nabyć zdjęcia, pocztówki z afrykańskich podróży.Spotkanie z następnymi afrykańskimi krajami na jesieni.

 

Eliminacje Powiatowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Email Drukuj

okr62

5 kwietnia 2017r., w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje powiatowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, postanowiła zakwalifikować na eliminacje wojewódzkie następujące osoby: w kat. Turnieju Recytatorskiego- Adama Kalinowskiego i Julię Pieloch, a w kat. Poezji Śpiewanej- Gabrielę Konopka. Dodatkowo wyróżnienie otrzymał Paweł Biedrzycki. Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez KOKiS.

 

Festiwal Piosenki ”Super Mikrofon Radia Jard”2017

Email Drukuj

jard (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W miniony weekend w białostockim klubie Krąg, odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez wokalnych w regionie i w skali całego kraju- XXVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki ”Super Mikrofon Radia Jard”. Festiwal ten pozwala wielu wokalistom oraz zespołom zaistnieć na arenie międzynarodowej poprzez wręczenie nominacji, które są przepustką do międzynarodowych festiwali odbywających się w Europie. Dzieci oraz młodzież przesłuchiwani są w kilku kategoriach wiekowych: soliści, duety oraz zespoły wokalne. Do rywalizacji przystąpili w tym roku młodzi artyści z całej Polski i krajów ościennych m.in. z Rosji, Łotwy i Białorusi. W gronie jury zasiedli Lidia Trojanowska-dyrygent, pedagog, animator kultury, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prowadzenia zespołów wokalno- instrumentalnych, Aleksander Pałac-kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej oraz Kawaler „Orderu Uśmiechu”, Tadeusz Trojanowski- kompozytor, pianista, pedagog, animator kultury i Dmitrij Łapcewicz- choreograf, animator kultury i pedagog. Festiwal trwał 3 dni a jury łącznie przesłuchało przeszło 300 wykonawców. W piątek od godziny 12.00 rozpoczęły się przesłuchania pierwszoetapowe w których wzięły udział 3 soliski z KOKiS: Natalia Święczkowska, Ewelina Targońska oraz Aleksandra Cudnik. Dziewczętom podczas konkursu akompaniował Paweł Podeszwik- pianista i instruktor KOKiS. Natalii udało się zawalczyć w finale, gdzie miała możliwość zaprezentowania drugiego utworu wokalnego wzbudzając aplauz oraz zainteresowanie jury niezwykle dojrzałą jak na swój wiek barwą głosu. Podczas trzeciego dnia przesłuchań Ewelina Targońska oraz Natalia Święczkowska wystąpiły w kategorii: duet prezentując niezwykle emocjonujący utwór „Take me or leave me” z musicalu Rent, a zespół Niebieskie Migdały w składzie: Ewa Kodłubajska, Gabrysia Konopka, Natalia Brzostowska, Gabriela Trepanowska, Aleksandra Cudnik, Anna Niebrzydowska, Ewelina Targońska oraz Natalia Święczkowska zdobył I miejsce w kategorii zespół powyżej 16 lat oraz nagrodę specjalną festiwalu czyli nominację do międzynarodowego festiwalu piosenki w Bułgarii i we Włoszech, którą odebrała dumna instruktor Anna Podeszwik. Zespołowi oraz opiekunom artystycznym serdecznie gratulujemy!

 

Dzień Kobiet w KOKiS

Email Drukuj

dzien kobiet2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Kolneńskie Dziewczyny z Plusem przygotowały program kabaretowy pt. „ Po co Kobiety”, z okazji Dnia Kobiet. Była to propozycja artystyczna Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu dla mieszkańców miasta na miłe spędzenie tego świątecznego wieczoru. Tradycyjnie przed wejściem na widownię, wszystkie kobiety otrzymały życzenia i pięknego tulipana od Burmistrza Miasta Kolno, Sekretarza Miasta, oraz wspomagających ich tego dnia Panów z KOKiS. Widownia i tym razem nie zawiodła organizatorów, wypełniając do ostatniego miejsca salę widowiskową. Ciekawy program artystyczny przygotowany z myślą o kobietach, zamienił scenę w studio telewizyjne o nazwie TV Kolno. Śmieszne skecze, przeplatane piosenkami bawiły humorem publiczność, szczególnie i najbardziej chyba tę żeńska. Na zakończenie słowa uznania za przygotowany program, oraz życzenia dla kobiet z zespołu z okazji ich święta wypowiedział Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

 

Koncertowo w KOKiS

Email Drukuj

universe (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Koncertowo w miesiącu lutym na scenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Tym razem wystąpił przed kolneńską publicznością lider zespołu „Universe” Henryk Czich. W programie koncertu znalazły się takie przeboje jak „Głupia Żaba”, „Tyle chciałem Ci dać”, „Tacy Byliśmy”, czy „Mr. Lennon”. Piosenki dobrze znane i lubiane przez szeroką rzeszę fanów zespołu, którzy wspólnie z wokalistą śpiewali te znane przeboje. Ciepły klimat piosenek, bardzo dobrze przyjęty występ nagrodzony brawami na stojąco przez wypełnioną do ostatniego miejsca salę widowiskową, świadczą o dużym zainteresowaniu tego typu występami. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom zaprasza na następny koncert już 23 kwietnia, tym razem wystąpi Alicja Majewska z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 24