plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Uroczyste otwarcie wystawy "Ciało, światło zmysły"

Email Drukuj

7 marca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się wernisaż wystawy Zbigniewa Brzezińskiego pt. „Ciało, światło i zmysły”. Wystawa pokazuje piękno ciała ludzkiego w formacie makro, przy zastosowaniu gry światła. Ciało człowieka składa się z podobnych elementów, t.j. skóra, mięśnie, włosy, które odróżniają nas od pozostałych ziemskich gatunków. Za pomocą światła skierowanego pod odpowiednim kątem, tę „standardowość budowy” można przedstawić jako niesamowite, piękne, niekiedy zachwycające i tajemnicze obrazy. Na fotografiach prezentowane są części ciała ludzkiego stopa, dłoń, tors, plecy, ale każdy odwiedzający wystawę widzi zupełnie coś innego, coś co pobudza jego wyobraźnia. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w kawiarni KOKiS.

 

Miłość nie liczy lat

Email Drukuj

Galeria Foto.

11 lutego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpiły Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Tym razem program kabaretu pod nazwą „Miłość nie liczy lat” dedykowany był wszystkim zakochanym w różnym wieku. Jak zwykle program naszych artystów zadowolił ich wierną rzeszę odbiorców, która wypełniła do ostatniego miejsca salę widowiskową. Dobry humor w skeczach, przeplatany wiązankami piosenek o życiu i miłości w scenerii sali kawiarnianej. Gościnie w programie uczestniczyli Kasia i Kuba, którzy swoim tańcem dodali klimatu i nastroju w poszczególnych utworach. Kolneńskie Dziewczyny z Plusem już od kilku lat bawią nas swoim humorem, dając nam widzom zastrzyk pozytywnej energii.

 

Bal Baśni 2018

Email Drukuj

Galeria Foto.

Tradycyjnie na zakończenie ferii zimowych w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, organizowany jest bal dla najmłodszych mieszkańców miasta. Jak co roku na „Balu Baśni” tłumnie zjawiają się księżniczki, czarownice, piraci i inne postacie z komiksów i bajek. Wspaniała zabawa dzieci i ich rodziców, wspólne spędzenie czasu to jeden z celów tej tanecznej imprezy. W tym roku dołączyli do naszej zabawy pracownicy Hufca Pracy w Kolnie, którzy malowali twarze naszym uroczym przebierańcom. Konkursy i zabawy taneczne prowadzili instruktorzy KOKiS.

 

„Królowa Śniegu" w KOKiS

Email Drukuj

26 stycznia  2018 r. w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu gościliśmy aktorów z Teatru Art Re z Krakowa. Tym razem dzieci mogły zobaczyć adaptację jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu". Przedstawienie w wykonaniu młodych artystów z Krakowskiego Studia Teatralnego, aktywizowało widzów do wspólnej zabawy i współtworzenia dobrze znanej dzieciom historii Kaja i Gerdy. Aktorzy  angażowali siedzące na widowni dzieci do udziału w spektaklu. Dobra zabawa, barwne kostiumy i piękna scenografia to wszystko było bogatą oprawą tej przepięknej bajki. Przedstawienie teatralne to jedna z wielu propozycji KOKiS, na dobre spędzenie czasu przez dzieci podczas ferii zimowych.

 

Miss i Mister wybrani

Email Drukuj

Galeria Foto.

Kolneńscy seniorzy uczcili Dzień Babci i Dziadka wyborami MISS BABCI i MISTER DZIADKA 2018. Do rywalizacji o ten tytuł przystąpiło 10 pań i 2 panów. W pierwszej odsłonie uczestniczki i uczestnicy prezentowali się w strojach dotyczących ich zawodu, marzeń, np. kim chcieliby zostać. Pojawiły się więc: pielęgniarka, handlarka, gospodynie domowe, Antoni, ksiądz Mateusz, hipisi itd. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się w konkurencji sprawnościowej (panie w tańcu o krzesło, panowie - wykonaniu wachlarzyka), oraz wiedzy (liczyła się znajomość przysłów). W drugiej odsłonie kandydatki i kandydaci prezentowali się w strojach wieczorowych. Jurorzy konkursu mieli bardzo trudne zadanie kogo wybrać na Miss i Mistera z grona tak miłych i sympatycznych uczestników. Ostatecznie Miss Babcia 2018 została p. Wanda Skaradzińska, tytuł Mister Dziadka 2018 zdobył p. Henryk Ptak. Natomiast Miss Publiczności została p. Zofia Górska. Wszyscy uczestnicy Konkursu zostali uhonorowani upominkami ufundowanymi przez organizatora Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Gratulujemy seniorom odwagi i pomysłowości. Tak trzymać.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 24