plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Ferie –czas odpoczynku, radości, zabawy

Email Drukuj

Galeria Foto.

Na początku ferii pogoda nas nie rozpieszczała zawieje, mrozy, ślizgawice, dlatego, aby radośnie i aktywnie spędzić czas nie nudząc się, KOKiS dla wszystkich uczniów z terenu Kolna i okolic przygotował blok programowy dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży, w zależności od zainteresowań i wieku uczestników. Przez dwa tygodnie na obiektach sportowych odbywały się zajęcia, można było pływać, bawić się i grać pod okiem instruktorów. Jazda na rolkach , tory sprawnościowe, piłka nożna, wspinanie się po skałce lub udział w Zimowym Turnieju w Halową Piłkę Nożną to zajęcia na hali ,a na pływalni, w tym roku przez pierwszy tydzień ferii dzieciaki miały dodatkową „frajdę” wyżywając się na pływającym 19- metrowym torze przeszkód. Ponadto najmłodsi mogli doskonalić pływanie pod okiem instruktora. A wszystko to za jedyne 2,25 za godzinę, dzięki burmistrzowi, który w okresie ferii zimowych uczniom kolneńskich szkół podstawowych i gimnazjum udziela 50% zniżki. W związku z trwająca modernizacją budynku domu kultury zajęcia zostały przeniesione do obiektów sportowych. Pierwszy tydzień ferii to czas muzyki, gry na instrumentach i karaoke, oczywiście były też tańce, zabawy i wspólne śpiewanie. Drugi tydzień to zabawy tematyczne np. „ Zabawa z językiem polskim”, „Kocham Cię Kolno” „ Zabawa z plastyką”, czy „ Znam tę melodię”. Jak widać, kto chciał wybór miał spory, a kto nie skorzystał niech żałuje. Po feriach świat się nie kończy, zapraszamy chętnych do gry w sekcji tenisa stołowego, sekcji szachowej ,doskonalenia pływania w szkółkach czy gry w drużynie piłkarskiej lub po prostu przyjść i popływać w basenie. Czekamy na Was. KOKiS.

 

 

Noworoczny turniej szachowy

Email Drukuj

Galeria Foto.

Tradycyjnie w styczniu KOKiS organizuje Noworoczny Turniej Szachowy. Tegoroczny odbył się w niedzielę 13 stycznia. Do tej królewskiej gry przystąpiło 16 zawodników w trzech kategoriach wiekowych tj., : kl.0 - III , kl. IV - VIII oraz dorośli. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Krzysztof Sokołowski i Jan Żubrowski. Puchary w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Aleks Nadolny (SP nr 1), Michał Modzelewski (SP Kąty), wśród dorosłych zwyciężył Andrzej Rutkowski. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Kolno, oraz KOKiS.

 

Powitanie Nowego Roku w Kolnie

Email Drukuj

Galeria Foto.

Organizatorami plenerowego powitania Nowego Roku 2019, byli Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Już od godziny 22:00 przy stadionie miejskim w Kolnie, zabawę rozkręcał Zespół "Bonit". Skoczna muzyka do tańca towarzyszyła uczestnikom zabawy sylwestrowej do samego końca. Tradycyjnie od lat życzenia noworoczne dla zebranych wygłosił Burmistrz Miasta Kolno. Oczywiście nie zabrakło lampki szampana dla bawiących się w tą wyjątkową noc. Dodatkową atrakcją niewątpliwie był pokaz fajerwerków, przez kilkanaście minut niebo nad miastem było rozświetlone kolorowymi wystrzałami.

 

 

Kolejny wygrany konkurs wokalistek z KOKiS

Email Drukuj

Agnieszka Osiecka wciąż w nas żyje! Z ogromną przyjemnością informujemy, że w piątek 14 grudnia odbył się I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Agnieszki Osieckiej w Kętrzynie, podczas którego nasze młode wokalistki Julia Rydelek i Natalia Świeczkowska wywalczyły zaszczytne I i ll miejsce, pokonując ponad 20 uczestników w kategorii 10-14 lat. Od rana do późnych godzin wieczornych trwały wokalne prezentacje przeszło 50 wykonawców rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych. Niezapomniane wrażenia, niezwykle twórcze miejsce, nowe doświadczenie. Śmiało można stwierdzić, że wokalistów Osiecka oczarowała, rozkochała i artystycznie rozwinęła. Ogrom wzruszeń towarzyszył uczestnikom i ich opiekunom podczas dwóch etapów przesłuchań. Wokalistki z KOKiS, okazały się absolutnymi pretendentkami do głównych nagród. Mimo filigranowej postawy Julka wykazała się niezwykłym profesjonalizmem, wrażliwością i wielkim głosem, który wprost oczarował jury i zgromadzoną podczas przesłuchań i na Koncercie Finałowym publiczność. Julia zdobyła l miejsce interpretacją piosenki 'Sama chciała'! Natalia wykonała utwór „Cyrk nocą”, wzbudzając podziw słuchaczy niezwykle dojrzałą jak na czternastolatkę interpretacją i oryginalną barwą głosu. Natalia zdobyła ll miejsce oraz nagrodę specjalną Starosty Kętrzyńskiego „Weekend dla dwojga w hotelu Ognisty Ptak”! Opiekę artystyczną nad młodymi artystkami sprawuje Anna Podeszwik. W czasie konkursu wokalistkom akompaniował Paweł Podeszwik.

 

XXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki 'Super Mikrofon Radia Jard'

Email Drukuj

Galeria Foto.

W dniach 7-9 grudnia w Białymstoku odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki 'Super Mikrofon Radia Jard', w którym w tym roku wzięło udział ponad 300 uczestników z Rosji, Białorusi, Litwy i Polski. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w kategorii 11-16 lat reprezentował zespół Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS oraz w kategorii-soliści 11-13 lat Amelia Szymańska. Artyści zdobyli wyróżnienia, ale co cieszy najbardziej nominację do wzięcia udziału w festiwalach zagranicznych w Grecji, Bułgarii i Włoszech, które odbywają się w sezonie letnim w czerwcu i lipcu i w których biorą udział zespoły artystyczne z całej Europy. Poziom wokalistów w tym roku był bardzo wysoki, artystyczne kreacje uzupełniały doskonale dobrane wymyślne kostiumy, od muzycznej strony usłyszeć można było zupełnie nowe autorskie aranżacje muzyczne co szczególnie cieszyło jury i oczywiście nie zabrakło kolejnych objawień wokalnych i ciekawych interpretacji. Wielkie głosy i talenty były wyróżniane i nagradzane statuetkami, dyplomami, nominacjami. Warto było być częścią tegorocznego wydarzenia. Zespół DTM po sukcesie wraca do pracy ze wzmożoną intensywnością aby uzupełniać i doskonalić repertuar podnosząc poprzeczkę wyżej! Opiekę artystyczną nad zespołem sprawują Anna i Paweł Podeszwik- instruktorzy KOKiS.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 24