plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Akademia plastyczna w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto.

W sobotę 8 lutego w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Zajęcia te wpisane były w cykl sobotnich spotkań dla dzieci pt. „Dziecięce weekendy z KOKiS-em”. Dobra zabawa, ciekawe prace plastyczne, duże zainteresowanie i uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły, że organizacja sobotnich zajęć to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu przez najmłodszych naszych mieszkańców. Przed nami następne spotkania na które serdecznie zapraszamy.

 

 

Spotkanie z Robertem Radzikiem

Email Drukuj

5 lutego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyły się spotkania z Robertem Radzikiem. Autorem znakomitej powieści historycznej poświęconej por. Tadeuszowi Narkiewiczowi- „Ciemnemu”, pt. „Wszystko dla kochanej Ojczyzny”. Tematyką jego utworów jest walka bohaterów (najbardziej wyklętych) toczących nierówny bój z umundurowanymi bandytami (UB). Spektakularne akcje, ciche likwidacje zdrajców, heroiczny opór stawiany sowietyzacji Polski, a przede wszystkim wierność idei niepodległości. Oczywiście po każdym spotkaniu była możliwość rozmowy z autorem, oraz zakupu książek.

 

ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY 2020

Email Drukuj

Galeria Foto.

W niedzielne popołudnie 2 lutego w kawiarni KOKiS, odbył się Zimowy Turniej Szachowy. W tym roku do gry zgłosiło się osiemnastu pasjonatów tej królewskiej gry w różnym przedziale wiekowym. Po rozegraniu wszystkich rund turniejowych mogliśmy poznać zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród młodzików najlepszy okazał się Tomasz Obrycki, drugie miejsce zajął Wiktor Potkaj, a trzeci był Hubert Pietruszka. Natomiast w kat. dorośli pierwsze miejsce po dogrywce zajął Adam Pietruszka, drugi był Andrzej Rutkowski, a trzeci Paweł Zduńczyk. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był sześcioletni Patryk Potkaj z Łomży, który doskonale sobie radził ze starszymi uczestnikami tej gry. W tym miejscu należy wspomnieć też o Weronice Truszkowskiej jedynej dziewczynie, która nie bała się rywalizować z chłopakami. Brawa dla wszystkich, którzy postanowili spędzić miło czas w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, a dla zwycięzców ogromne gratulacje. Za sprawny przebieg zawodów dziękujemy Panu J. Żubrowskiemu, który był sędzią głównym turnieju. Puchary i medale, oraz nagrody rzeczowe ufundowali Burmistrz Miasta Kolno i KOKiS.

 

"Salony" w KOKiS

Email Drukuj

Galeria Foto

W piątek 31 stycznia na scenie w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, wystąpił zespół „Salony”. Skład kapeli to Robert Ciepliński- gitara, voc, Marcin Krejszeff- gitara solowa, Rafał Krejszeff- bas i Sebastian Krejszeff- perkusja. Chłopaki w ten sposób postanowili uczcić 20 lecie swojej działalności. Właśnie w murach domu kultury rozpoczynali swoją przygodę z muzyką, wspominając o tym w jednym ze swoich utworów. Podczas występu usłyszeliśmy utwory własne zespołu, ale także kilka coverów znanych kapel rockowych. Muzykom życzymy długich lat grania, połamania wielu gitar i spotkania na złotym jubileuszu.

 

Bajka dla dzieci "Kraina Lodu"

Email Drukuj

Galeria Foto.

29 stycznia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, dzieci mogły zobaczyć przedstawienie teatralne pt. „Lodowa Kraina”. Naszych najmłodszych mieszkańców odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego Krak Art. z Krakowa. Publiczność dopisała wypełniając do ostatniego miejsca salę widowiskową, a na scenie można było zobaczyć fajną scenografię i grających wyśmienicie aktorów. Tradycyjnie dzieci zostały wciągnięte do wspólnej zabawy na scenie. Bajka przeniosła widzów w magiczny zimny świat lodu i śniegu, ale uczy najmłodszych że prawdziwa miłość potrafi roztopić lód w sercu i dać nam wiarę na lepsze jutro.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 24