plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

XIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022

Email Drukuj

SUKCES Julii Rydelek, Amelii Szymańskiej i Patrycji Wygnalskiej !

19 listopada odbył się w Łomży XIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022 . KOKiS reprezentowały w kategorii szkół średnich Amelia Szymańska, Julia Rydelek i Patrycja Wygnalska. Dziewczyny znakomicie się zaprezentowały wykonując po dwa utwory w tym jeden w języku angielskim. Repertuar konkursowy obejmował przeboje powstałe w ostatniej dekadzie. Wykonywano utwory z repertuaru Sanah, Sylwii Grzeszczak, Natalii Przybysz, Ani Dąbrowskiej czy Dawida Podsiadło, a w jury konkursu zasiedli: wokalista, muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów i scenariuszy filmowych-Zbigniew Bieniak, dziennikarz muzyczny Wojciech Chamryk oraz Bernard Krasuski-gitarzysta bluesowego zespołu HolyWater. JULIA RYDELEK zajęła I MIEJSCE w swojej kategorii wykonując swoją interpretację utworu Sanah "Szary Świat" oraz utwór Eda Sheerana "Perfect" do którego akompaniowała na gitarze jej koleżanka z zespołu DTM- PATRYCJA WYGNALSKA. III NAGRODA przypadła AMELII SZYMAŃSKEJ ex aequo z Wiktorią Rutkowską. Amelia jako polski przebój wybrała utwór Anny Karwan "Czarny Świt". Dziewczyny przygotowała do konkursu instruktor KOKiS Ania Podeszwik. Nowy aranż do utworu "Czarny Świt" zrobił Paweł Podeszwik, który w tym dniu towarzyszył wokalistkom podczas przesłuchań. Po raz pierwszy ekipa z KOKiS brała udział w tym festiwalu więc sukces podwójny Młodym artystkom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.

 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj

 

Koncert Kameralny na Fortepian i Gitarę

Email Drukuj

Galeria Foto.

20 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Koncert kameralny duetu Wojciecha Popielarza gitarzysty urodzonego w naszym mieście i Vinayaka Chaturvedi grającego na fortepianie urodzonego w USA. Artyści zaprezentowali się w szerokim repertuarze muzycznym zaczynając od muzyki kompozytorów polskich, hiszpańskich, amerykańskich a kończąc na kompozycjach autorskich. Miłe dla ucha dźwięki które płynęły tego wieczoru ze sceny pozwoliły słuchaczom na chwilę relaksu i refleksji w tym gorącym zabieganym czasie. Występ na pewno podobał się przybyłym na koncert osobom a świadczyć mogły o tym gromkie brawa na widowni. Jak powiedziała po koncercie Pani Dyrektor Alicja Szymańska to na pewno nie ostatni projekt muzyczny tego typu. Publiczność kolneńska będzie miała okazję usłyszeć ponownie muzykę wielkich mistrzów w murach naszego ośrodka. Zapraszamy wkrótce do KOKiS.

 

 

ANIA WRÓBLEWSKA i JULIA WIERZBICKA z I MIEJSCAMI w Konkursie Piosenki Polskiej!

Email Drukuj

Dnia 18 listopada jury III Konkursu Piosenki Polskiej, który odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej postanowiło przyznać I miejsce ANNIE WRÓBLEWSKIEJ w kategorii 14-16 lat oraz I miejsce JULII WIERZBICKIEJ w kategorii 17-15 lat. Wyróżniono także Anię Chmielewską która z utworem "Udało prawie się" znalazła się p r a w i e na podium! Przesłuchano przeszło 50 wykonawców. Ania Wróblewska wykonała utwór z musicalu "Romeo i Julia" natomiast Julia Wierzbicka "Tangiem na głos i orkiestrę " rozwiała wszelkie wątpliwości jury w swojej kategorii. Młode artystki przygotowała do występów instruktor KOKiS-Anna Podeszwik. Kolejny konkurs zakończony sukcesem! Gratulujemy instruktorom oraz opiekunom efektów pracy!

 

Koncert z okazji 104 roczniecy odzyskania przez Polskę

Email Drukuj

Galeria Foto.

11 listopada o godzinie 17.00 na scenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się koncert z okazji 104 roczniecy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był on uwieńczeniem uroczystych o bchodów Święta Niepodległości w naszym mieście. Wystąpiły zespoły z KOKiS, soliści z grup wokalnych z KOKiS oraz laureaci pierwszych miejsc w Konkursie Pieśni Patriotycznej "Carmen Patrium" z dnia 8 listopada. Jako pierwsi zaprezentowali swoje utwory instrumentaliści z Miejskiej Orkiestry Dętej z Kolna pod batutą kapelmistrza Pawła Podeszwika, którzy na tę okoliczność przygotowali wiązankę pieśni patriotycznych, marsze oraz utwór "Air for Winds" A.Waigneina. Kolejno na scenie wystąpiła młodzież z zespołu DTM Junior w utworach "Mamo, tyś płakała" i "Dziś idę walczyć mamo" oraz Zespół "Kolneńskie Dziewczyny z plusem" w wiązance pieśni patriotycznych. Po prezentacjach grup przyszła kolej na laureatów konkursu Carmen Patrium oraz solistek z KOKiS. W repertuarze koncertu znalazły się utwory jeszcze nigdy nie wykonywane na kolneńskiej scenie takie jak "Obława" Jacka Kaczmarskiego zaśpiewana przez wokalistkę KOKiS- Amelię Szymańską, oraz"Modlitwa o pokój" kompozytora Macieja Muraszko z rep.Stanisławy Celińskiej wyśpiewana na finał przez Julia Rydelek. Tradycyjnie nie zabrakło "Tanga na głos i orkiestrę " dkompozycji Grzegorza Tomczaka w tym roku wyinterpretowanego przez Julię W|ierzbicką. Ogrom emocji wzbudziły prezentacje tradycyjnych utworów żołnierskich takich jak pieśń "Rozkwitały pąki białych róż" lirycznie wyśpiewanej przez Annę Chmielewską oraz "Przybyli ułani pod okienko" żywiołowo zaśpiewanego przez wyróżnionego w konkursie Sebastiana Grochowskiego z Borkowa ucznia LO 1 w Kolnie. Wybrzmiały także współczesne utwory t.j."Miasto 44 " znane szerszej publiczności z filmu "Miasto 44"zaprezentowane w skupieniu i powadze przez Annę Wróblewską . Podczas koncertu można było także usłyszeć utworów z płyty "Panny Wyklęte", które wykonały Malwina Leszczyńska ze Stawisk oraz Zuzanna Drężek z Łachy.  Na koncercie wśród publiczności obecni byli Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda i Starosta Kolneński Tadeusz Klama. Burmistrz w swoim wystąpieniu przed koncertem podziękował mieszkańcom oraz artystom za zangażowanie i aktywny udział w całodniowych obchodach Święta Niepodległości. Za organizację koncertu, prowadzenie i kierownictwo artystyczne odpowiedzialni byli państwo Anna i Paweł Podeszwik.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23