plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

ZAPRASZAMY NA KONCERT

Email Drukuj PDF

 

Najpiękniejsze, najprzystojniejsi, najmilsi …

Email Drukuj PDF

GALERIA FOTO.

Podczas ostatniego spotkania słuchaczy Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 19 stycznia, odbyły się Wybory Miss Babci i Mister Dziadka 2023 roku. W szranki o ten tytuł stanęło siedem pań i czterech panów. Kandydaci mieli zaprezentować się w stroju swojego ulubionego bohatera oraz w stroju wieczorowym. Ale nie tylko strój decydował o zdobyciu tytułu. Pierwszym zadaniem ocenianym przez jury była dowcipna autopromocja, następnie znajomość bohaterów filmowych dla dzieci, bajek i baśni. Najwięcej kłopotów kandydatom o tytuł Miss i Mister sprawiło zadanie zręcznościowe polegające na zwijaniu kłębków nici. Za to wszyscy kandydaci okazali się mistrzami w opowiadaniu dowcipów. Jurorzy mieli nie lada kłopot z wybraniem tych najlepszych, natomiast licznie zgromadzona publiczność bez większego kłopotu wybrała swoich kandydatów. Miss Babci Publiczności została Ania Ś., Mister Dziadka Publiczności Zbigniew M., tytuł Miss Babci zdobyła Krysia, a Mister Dziadka Eugeniusz Z.

Przy kawie, pączkach i muzyce, wszystkim przybyłym na spotkanie miło i szybko minęło czwartkowe popołudnie. W trakcie zmagań kandydatów o w/w tytuł wystąpił z mini repertuarem Zespół „Kolneńskie dziewczyny z plusem”. O oprawę muzyczną całego wieczoru zadbał Paweł Podeszwik. Jeszcze raz potwierdza się fakt, że kolneńscy Seniorzy są najbardziej zgraną grupą i można na nich zawsze polegać. Wszystkim kandydatom do tytułu Miss i Mister gratulujemy wielkiej odwagi publicznych występów oraz dystansu do siebie.

 

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 

Ferie w KOKiS 2023- Zapraszamy

Email Drukuj PDF

 

STYPENDIA ARTYSTYCZNE OD MARSZAŁKA

Email Drukuj PDF

Julia Rydelek oraz Amelia Szymańska otrzymały Stypendia Artystyczne od Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2023. Otrzymywaną co miesiąc nagrodę finansową w wysokości 250 zł. mogą przeznaczyć na rozwój swoich zainteresowań i zdolności artystycznych. Kandydatów do corocznych stypendiów zgłosiły szkoły, instytucje kultury bądź stowarzyszenia. Julię i Amelię zgłosił Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Młodym artystkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i pogłębiania pasji do śpiewu.. Młode wokalistki na co dzień uczestniczą w zajęciach wokalnych prowadzonych w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, jeżdżą na konkursy, przygotowują koncerty i biorą aktywny udział w Miejskich Uroczystościach w Kolnie, uczestniczą także w zajęciach Studia Buffo w Białymstoku. Za swoje osiągnięcia otrzymały także nagrodę Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy. Dziewczyny na scenie będą mogli Państwo usłyszeć m.in. 12 lutego podczas Walentynkowego Koncertu Musicalowego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

 

Konkurs Kolęd i Pastorałek o Kryształowego Aniołka 2023

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

12 stycznia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się konkurs Kolęd i Pastorałek o Kryształowego Aniołka. Celem konkursu jest propagowanie i rozwijanie talentów wokalnych oraz umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiło się 25 solistów. W najmłodszej grupie wiekowej Kryształowego Aniołka wyśpiewał Michał Popielarz, który zaśpiewał „Gore gwiazda Jezusowi”. Grupę soliści klas I-III wygrała Helena Parzych z kolędą „Lulajże Jezuniu”, następnie grupę soliści klas IV-VI Anna Chmielewska. W grupie solistów klas VII-VIII i I ponadpodstawowej gdzie przyznane były trzy miejsca „Aniołka” otrzymała Malwina Leszczyńska, drugie miejsce zajęła Julia Wyka, a trzecie Maja Jasiewicz. W ostatniej grupie wiekowej soliści szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce przypadło Wiktorii Czerwińskiej, drugie miejsce zajęła Anna Wróblewska, a trzecie miejsce Patrycja Kapelańska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Na uwagę zasługuje wysoki poziom artystyczny prezentowany przez wykonawców w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym miejscu organizator dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uczestników do konkursu.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy2022

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę grudnia już od kilkunastu lat w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku szesnastu wystawców prezentowało swoje świąteczne dekoracje, wypieki kuchni regionalnej, zabawki i inne przedmioty rękodzieła artystycznego. Barwne stoiska w świątecznych żywych kolorach zachęcały swoim widokiem do zakupów. Miłą niespodzianką dla najmłodszych uczestników jarmarku były zajęcia warsztatowe pod nazwą „ Mikołajkowy Piernik”, który każde dziecko mogło własnoręcznie udekorować i zabrać w formie prezentu do domu. Dodatkowo atmosferę świąt podkręcał zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, który już od kilku lat bawi się z nami wspólnie na jarmarkach zapewniając miłą dla ucha oprawę muzyczną. Dziękujemy za ten wspaniały dzień wszystkim wystawcom prezentującym swoje stoiska, zwiedzającym i kupującym mieszkańcom miasta, dzieciom uczestniczącym w warsztatach za to że byliście z nami.

 

 

Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Polskiej

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

26 listopada odbył się Finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Polskiej " O Złotą Nutę Pisza". Pierwszy etap konkursu przeprowadzony był online do finału jury zakwalifikowało m.in. Zuzię Drężek, Kornelię Kulczewską, Pawła Kukiełko, Annę Chmielewską, Malwinę Leszczyńską i Annę Wróblewską. Tradycją stało się, że młodzież śpiewająca z KOKiS-u corocznie bierze udział w tym konkursie. Przesłuchania finałowe odbyły się w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Piszu. Tym razem nasi młodzi artyści także zostali nagrodzeni! Ania Chmielewska zajęła I miejsce w swojej kategorii, Zuzia Drężek II miejsce! Malwina Leszczyńska, Ania Wróblewska oraz Paweł Kukiełko wyśpiewali Wyróżnienia w swoich kategoriach. Tym razem Nagrodę Glówną zdobyła Amelia Kuształa z Dobrego Miasta. W zeszłym roku Julia Rydelek, Amelia Szymańska, Julia Wierzbicka i Zuzia Drężek wróciły z nagrodami. W tym roku debiutowali Kornelia Kulczewska i Paweł Kukiełko i z pewnością był to znakomity debiut pełen profesjonalizmu i poczucia humoru. Podczas konkursu panowała bardzo przyjazna i miła atmosfera. Przed ogłoszeniem wyników publiczność mogła wysłuchać koncertu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu. Całej ekipie zdolnych wokalistów z KOKiS-u gratulujemy kolejnego sukcesu! Do występów konkursowych młodzież przygotowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik.

 

 

XIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022

Email Drukuj PDF

SUKCES Julii Rydelek, Amelii Szymańskiej i Patrycji Wygnalskiej !

19 listopada odbył się w Łomży XIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022 . KOKiS reprezentowały w kategorii szkół średnich Amelia Szymańska, Julia Rydelek i Patrycja Wygnalska. Dziewczyny znakomicie się zaprezentowały wykonując po dwa utwory w tym jeden w języku angielskim. Repertuar konkursowy obejmował przeboje powstałe w ostatniej dekadzie. Wykonywano utwory z repertuaru Sanah, Sylwii Grzeszczak, Natalii Przybysz, Ani Dąbrowskiej czy Dawida Podsiadło, a w jury konkursu zasiedli: wokalista, muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów i scenariuszy filmowych-Zbigniew Bieniak, dziennikarz muzyczny Wojciech Chamryk oraz Bernard Krasuski-gitarzysta bluesowego zespołu HolyWater. JULIA RYDELEK zajęła I MIEJSCE w swojej kategorii wykonując swoją interpretację utworu Sanah "Szary Świat" oraz utwór Eda Sheerana "Perfect" do którego akompaniowała na gitarze jej koleżanka z zespołu DTM- PATRYCJA WYGNALSKA. III NAGRODA przypadła AMELII SZYMAŃSKEJ ex aequo z Wiktorią Rutkowską. Amelia jako polski przebój wybrała utwór Anny Karwan "Czarny Świt". Dziewczyny przygotowała do konkursu instruktor KOKiS Ania Podeszwik. Nowy aranż do utworu "Czarny Świt" zrobił Paweł Podeszwik, który w tym dniu towarzyszył wokalistkom podczas przesłuchań. Po raz pierwszy ekipa z KOKiS brała udział w tym festiwalu więc sukces podwójny Młodym artystkom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.

 

Koncert Kameralny na Fortepian i Gitarę

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

20 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Koncert kameralny duetu Wojciecha Popielarza gitarzysty urodzonego w naszym mieście i Vinayaka Chaturvedi grającego na fortepianie urodzonego w USA. Artyści zaprezentowali się w szerokim repertuarze muzycznym zaczynając od muzyki kompozytorów polskich, hiszpańskich, amerykańskich a kończąc na kompozycjach autorskich. Miłe dla ucha dźwięki które płynęły tego wieczoru ze sceny pozwoliły słuchaczom na chwilę relaksu i refleksji w tym gorącym zabieganym czasie. Występ na pewno podobał się przybyłym na koncert osobom a świadczyć mogły o tym gromkie brawa na widowni. Jak powiedziała po koncercie Pani Dyrektor Alicja Szymańska to na pewno nie ostatni projekt muzyczny tego typu. Publiczność kolneńska będzie miała okazję usłyszeć ponownie muzykę wielkich mistrzów w murach naszego ośrodka. Zapraszamy wkrótce do KOKiS.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>